g8sov
Susidorojimas su patriotais tęsiasi
2013-05-10
PDF Spausdinti El. paštas

2013 m. gegužės 8-tosios dienos vakare už antisovietinę veiklą, buvo suimta jaunuolių grupė, kuri išreiškė pilietinę poziciją prieš sovietinių švenčių minėjimą. Apie sulaikymą sutiko papasakoti vienas įvykiuose dalyvavęs jaunuolis, tačiau dėl asmeninio saugumo ir galimo persekiojimo jo tapatybės neviešinsime.

1) Sakykite, kam ir kodėl ši akcija buvo skirta?

Akcija buvo skirta išreikšti pilietinę poziciją, kad sovietinės šventės Lietuvoje, kaip ir pati sovietinė okupacija, jį lydėjęs teroro aparatas bei pats totalitarinis režimas nėra priimtinas mūsų visuomenėje, tad šiuo plakatu mes norėjome pabrėžti Lietuvos nepriklausomybės pergalę prieš okupaciją. Vis tik 50 metų trukusi okupacija neišnaikino patriotizmo, todėl dėkodami savo tėvams ir seneliams esame dėkingi už Kovo 11-ąja.

 

2) Kas buvo pavaizduota ant pakabinto plakato?

Buvo pavaizduoti penkių žmonių siluetai, iš kurių vienas laikė trispalvę, o po kojomis buvo paminta sovietinio režimo simbolis – SSRS vėliava. Tačiau vėliavos net nespėjom pakabinti...

 

3) Papasakokite sulaikymo aplinkybes. Kuom policija Jus kaltina?

Viskas buvo labai greitai, kabinant plakatą pamatėme, kad draugą, kuris buvo stotelėje apačioje ir filmavo ant tilto esančius draugus, užpuolė kažkokie vyrai ir pradėjo jį mušti. Mes iškart pradėjom bėgti padėti draugui, kai tuo momentu sukaukė visose pusėse sirenos  ir pasirodė didelė gauja ne tik uniformuotų, bet ir civiliais drabužiais apsirengusių vyrų, kurie irgi bandė mus užpulti, todėl instinktyviai bėgom į artimiausią mišką, daugiabučių kiemus, siekiant išvengti policininkų.

 

4) Policininkai mušė jūsiškį? Dėl to bėgot nuo pareigūnų?

Taip, matėm kaip rankom davė į veido sritį, todėl iš pradžių galvojom, jog užpuolė „trenininginiai“, norėdami apiplėšti, atimti kamerą. Tik kai iš visur pradėjo kaukti sirenos, tada jau supratome, jog čia ne eiliniai banditai, o policijos pareigūnai. Tačiau kaip vėliau savo kailiu pajutom, ne itin daug kuo skiriasi... Plačiai girdėjom istoriją, kaip policija 2004 metais užmušė Klaipėdos Atlanto faną Arūną Lučiūną. Iš draugų girdėjom nemažai istorijų apie kitokius neteisėtus policijos veiksmus, todėl net nesvarstydami „dėjom į kojas“.

 

5) Tačiau pabėgti nepavyko?

Kaip vėliau supratom, neuniformuotų policininkų buvo gerokai daugiau, jie mus visus apsupo ir sučiupo. Užveržę visiems antrankius susodino į policijos ir nežymėtas mašinas, tad neužilgo visi buvome 1-ąjame policijos komisariate. Visus uždarė į vienutes, atėmė visus daiktus. Pralaikę komisariate 4 valandas vienutėje mus išvežė į laikino įkalinimo įstaiga. Mane vedančio policininko paklausiau: „nuo kada Lietuvos trispalvė nusikaltimas?“, man buvo rusiškai ir necenzūriškai atsakyta „mums nesvarbu“. Atvykę į areštinę porą pareigūnų vėl necenzūriškai tyčiojosi, išrengė nuogai, vėliau uždarę visus atskirai. Kitos dienos vakare, kažkur apie 16 valandą (laikrodžio nemačiau) vedė atgal į mašiną ir išvežė atgal į pirmąjį komisariatą. Mane vedant vienas pareigūnas pradėjo man kumščiu smūgiuoti į šonus ir toliau tyčiojosi, tuo metu buvau surakintas antrankiais. Pirmajam policijos komisariate buvau uždarytas į vienutę, tuomet pirmą kartą mane išsikvietė pašnekėti asmuo pasivadinęs „Margiriu“ (atsisakė pasakyti savo vardą ir pavardę).

 

6) Kas vyko toliau?

Paklausus ar tokio plakato iškėlimas pažeidžia įstatymus, leido suprasti, kad tai yra nusikaltimas. Viso tardymo metu mane vadino necenzūriniais žodžiais. Norėjo pripaišyti nusikalstamą organizavimą, padaryti kaip vadeivą. Taip ir nesupratau, kokį „nusikaltimą“ padariau. Po pokalbio mane vėl uždarė į vienutę, po to vėl išsikvietė. Šįkart tyrėja,  tada daviau parodymus. Po to nuvedė pas kitą pareigūną, kuris pradėjo klausinėti dėl kažkokio Vasario 16-osios įvykio, vykusio Vilniuje (nors tuo metu buvau Kaune, eisenoje). Vėliau tyrėja davė pasirašyti dokumentą, jog esame laisvi, tačiau po parašo davimo visvien kelioms valandom uždarė į vienutę. Vėliau mane išvežė namo ir operatyviniai pareigūnai padarė kratą. Policininkai tarpusavyje kalbėjo lenkiškai, mane necenzūriniais žodžiais plūdo prie mano mamos. Nieko neradę paėmė tik kompiuterį. Stebino toks pareigūnų elgesys, apie panašius veiksmus tebuvau tik girdėjęs iš tėvų apie milicininkus. Jaučiausi kaip koks pasaulinio mąsto teroristas...

 

7) Davė pasirašyti ant kokių nors dokumentų?

Taip, pasirašiau ant įtarimų pagal BK 284 straipsnio pirmą dalį. Iki tol net nepasakė tiksliai pagal ką buvau sulaikytas.

 

8) Gal žinai kas vyko su draugais?

Mano panelė tuo metu sėdėjo bare su drauge. Iš niekur nieko pasirodė pareigūnai, parodė pažymėjimus ir ją išsivedė. Bandė tas pats „Margiris“ jos klausinėti apie mane, vertė pripažinti, jog aš kažkam tai vadovauju, esu nusikalstamos grupuotės lyderis. Apkaltino mane jog esu jai neištikimas, silpnaprotis ir pan. Tie kurie buvo nepilnamečiai, juos padarė liudininkais, o kas pilnamečiai, kitiems davė pasirašyti po to paties straipsnio įtarimais. Kiek žinau, policininkai visus spaudė prisipažinti, todėl kiti iš baimės prisipažino (iš dalies), jog padarė kažkokį nusikaltimą.

 


 

"Tautos balsas" ir Lietuvių Tautinis Centras renka lėšas nukentėjusiems nuo "milicijos" savivalės ir politinių represijų, lėšos bus skirtos apmokėti advokatams.
Norinčius prisidėti prie paramos suimtiems jaunuoliams kviečiame pervesti pageidaujamą sumą į Lietuvių Tautinio Centro sąskaitą, su prierašu mokėjimo pavedime "Parama G-8" .

Rekvizitai paramai:

Sąskaitos nr.  LT697300010113387934

Asociacija "Lietuvių Tautinis Centras"
Į. k. 302221534
AB Swedbank, B.k. 73000

 

"Tautos balso" redakcija

.

Share

Komentarai

0
arvydas damijonaitis, 2013-06-21 09:27
Kodėl lietuviai pakimba ant lietuvšaudžių – raudonųjų nacių propagandinio triuko?Kas “šaudė” “žydus”? Atsakymas gludi šiuose faktuose : 1.Kai Holodomor metu,1932-1933 m. Ukrainoje sąmoningai,plan ingai buvo numarinta badu 11 milijonų ukrainiečių, Kremliuje tuo metu darbavosi net 80 procentų žydų tautybės Rusijos vadovų.2.Po 1945 metų NKVD-KGB Lietuvoje sunaikino milijoną lietuvių. NKVD-KGB – 50 proc. žydų tautybės “raudonųjų nacių”.Todėl gandai apie “žydšaudžius” lietuvius yra klastingas ir žiaurus NKVD-KGB LIETUVŠAUDŽIŲ propagandinis triukas,kuriuo siekiama nuslėpti lietuvių tautos genocidą, masines lietuvių žudynes” trėmimų” priedangoje..”Trėmimai” – raudonųjų nacių “išradimas”,pig us masinių žudymų būdas.NKVD – KGB (50proc.žydų tautybės vadovų) – raudonieji naciai,nužudė šimteriopai daugiau nekaltų žmonių nei rudieji naciai. Lietuvių tautos genocido neigimas yra toks pats nusikaltimas,ka ip ir holokausto neigimas.Arvydas Damijonaitis
0
Žygeivis, 2013-05-13 09:09
Plačiau čia:

Susidorojimas su patriotais tęsiasi
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=5&t=10338
0
tikras lietuvis, 2013-05-11 19:33
Quoting tikras lietuvis:
Jei užrašė Juden raus.
Jude - tai judėjai, o judėjai - ne tauta. Taigi ir vėl jokios tautinės neapykantos straipsnių taikyti negali.

Papildau.
Nemanau, kad tie, kurie rašo juden raus, yra nusiteikęs prieš gerus žmones.
Jei rašo, tai, tikėtina, yra nusiteikę prieš blogus, kurie, beje, yra vadinami judais.
Taigi: jei jų užrašas juden raus reiškia - judai lauk, tai toks užrašas yra visai legalus.
Žinia,
"tyrėjai", kuriems dažnai iš kišenių arklų kotai kyšo :), suoks - prisipažink - mažiau gausi.Ir prisipažinti stums link to ką jie nori - kad būk prieš "žydų" "tautą" (o žodis žydas pas mus atėjo iš rusų, kur taip yra vadinamas blogietis). Taigi: jei kritikuoji žydą (tarpu žydai - ne tauta, nes izraelitai save vadina ne žydais, o jehudimai), tai vėlgi nieko blogo nedarai, nes kritikuoji blogietį.
0
tikras lietuvis, 2013-05-11 19:21
Quoting Pikc:
Šiaip jau, pagal aprašymą, čia labai panašu į pasalą, t.y. tie "milicininkai" tiksliai žinojo, kas, kur ir kada vyks. Natūralus klausimas - iš kur jie info gavo? Viena iš dviejų - arba yra 'kurmis', arba jus seka. Atvirai, dėl antro varianto visai nenustebčiau...

Nebūtų kurmio, nežinotų ką sekti.
+3
tikras lietuvis, 2013-05-11 19:19
Tautininkai,
nemiegam - organizuojam piketus, eisenas prieš policiją ir prokuratūrą, kuri veikia prieš Lietuvą.
Pateko, kaip supratau, Katastrofijus?
Jam sakiau, kad pralaimėti nėra jokio būtinumo - reikia stengtis visada laimėti - kitaip išeina,kad savo nuomonės neapgynei?
Ir ko reikėjo bėgti, kada kėlė teisėtą plakatą?
Vaikiškumas ir tiek.
+1
tikras lietuvis, 2013-05-11 19:18
Quoting Vilmantas Rutkauskas:

Širdis - ne kūnas.
Pvz.
Chirurgai dažnai nupjauna kojas pijokams ir kur, manai, tas kojas deda?
Manai, kad jiems "kapus" užtaiso?
Nieko panašaus: arba sukūrena, arba tiesiog kur nors užkasa. Ir viskas.
Kapas yra ten, kur yra palaidotas kūnas.
Taigi jokio to švonderio kūno kapo Lietuvoje nėra.
Todėl negali jiems taikyti str. už kapo išniekinimą.
Arba.
Jei užrašė Juden raus.
Jude - tai judėjai, o judėjai - ne tauta. Taigi ir vėl jokios tautinės neapykantos straipsnių taikyti negali.
Ir iš viso: akivaizdu, kad vilnietiška policija yra prieš Lietuvą nusistačiusi - tai įrodo ir tas atvejis, kada sulaikė kaip tik tuo metu, kada kėlė plakatą prieš rasiejinius imperialistus.
Todėl būtina išstatyti piketą prieš tą komisariatą ir tą prokuratūrą, kuri šita proga sulaikė ir dar nepilnamečius, kuriuos apklausinėjo be tėvų, kaip suprantu, ir be advokatų.
+1
Vilmantas Rutkauskas, 2013-05-11 16:15
Pilsudskio bjauri "istorija" regeneruoja mintį, kad ateityje visų okupantų širdys turės būti užkastos Lietuvoje ?
+8
Pikc, 2013-05-11 14:36
Šiaip jau, pagal aprašymą, čia labai panašu į pasalą, t.y. tie "milicininkai" tiksliai žinojo, kas, kur ir kada vyks. Natūralus klausimas - iš kur jie info gavo? Viena iš dviejų - arba yra 'kurmis', arba jus seka. Atvirai, dėl antro varianto visai nenustebčiau...
+12
tikras lietuvis, 2013-05-11 10:23
Be to, pats sulaikymo faktas, nes nebuvo daroma nieko neteisėto, yra neteisėtas.
Todėl sulaikytieji privalėjo kalbėti tik apie tai ir į jokias kalbas apie jokius kitus dalykus net nesileisti kalbas.
+7
tikras lietuvis, 2013-05-11 10:21
Maža informacijos: jei apie įvykį, kurio metu buvo vaikinukai sulaikyti, parašyta, tai apie tai kuo dar yra kaltinami jie, jokios informacijios nėra.
Sukonkretinus medžiagą galima patalpinti rubrikoje Įkrauk 15min.lt
Be to.
Buvo rašyta, kad, būk, jie kažką planavo (apie tai reikia informacijos, nes jei jau tardė, tai kažkas jau pasakė kas ir kaip - kaip supratau iš paaiškinimo), rašinėjo antižydiškus šūkius kažkur, išniekino Pilsudskio kapą.
O to kapo, kaip žinia, ir nėra - jau vien dėl to galima gražiai atsipurtyti (to nusikaltėlio kūnas yra palaidotas Lenkijoje).
Dėl užrašų, tai kiekvieną epizodą privalu įrodyti.
Be to.
Ar nepilnamečius galėjo uždaryti - juk čia ne tokie straipsniai, kurie numatytų tokią galimybę? Ar apklausiant buvo advokatai? Jei ne, tai reikėjo iš viso net nešnekėti. Netgi esant advokatams galima atsisakyti duoti parodymus.
Follow us on Twitter


ISSN 2029-7866  | © 2011 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos


Tautos balsas - žinios Lietuvai. Patriotinis interneto portalas. Lietuviai - Lietuvai!
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis