R-Cekutis-02
Ričardas Čekutis - Valstybė turi tarnauti Lietuvos žmogui
2016-09-23
PDF Spausdinti El. paštas

Esu žurnalistas ir kiekvieną dieną susiduriu su Lietuvos žmonių pasakojimais apie jų patiriamas skriaudas. Šiame straipsnyje pateiksiu atsakymus, kaip Lietuvos žmonėms palengvinti gyvenimą.

Ričardas Čekutis - Tautininkų Sąjungos vicepirmininkas, kandidatas Žirmūnų 4-oje rinkimų apygardoje

“Mano pensija nesiekia ir 200 eurų, bet atėjus į banką tie bankininkai iš manęs dar nuskaičiuoja kažkokius mokesčius...”, - guodžiasi pensininkė.

 

Steigsime valstybinį banką ir visas išmokas Lietuvos žmonėms per jį mokėsime visiškai nemokamai. Dabar rinkoje dominuojantys Skandinavų bankai užsiima plėšikavimu, lupdami mokesčius už bet kokį veiksmą. Įsteigus valstybinį banką visos valstybinės įstaigos privalės savo sąskaitas laikyti tik jame, o užsienio komerciniai bankai bus priversti pažaboti savo gobšumą.

 

“Iš Lietuvos pabėgo milijonas piliečių, o valdiškos įstaigos tik plečiasi, tad ką jos aptarnauja ar atstovauja, jeigu šalyje tiek sumažėjo gyventojų?”, - klausia eilinis pilietis.

 

Mano įsitikinimu, šalyje būtina panaikinti mažiausiai 70 procentų vastybinių įstaigų ir valdiškų etatų. Tos įstaigos viena kitą dubliuoja, dirba neefektyviai, jose klesti biurokratija ir popierizmas. Vien tik verslą šalyje administruoja bei “prižiūri” 33 valdiškos kontoros, o eilinis pilietis ten negauna jokios pagalbos. Todėl priimsime Valstybinių įstaigų įstatymą, kuriame bus griežtai paskirstytos funkcijos bei atsakomybė, o perteklinės valdiškos įstaigos bus panaikintos.

 

“Į valdžią šiandien veržiasi veikėjai, kurių gyvenimo tikslas – prisivogti, o geriausia terpė tokiai veiklai – Viešųjų pirkimų įstatymas”, - konstatuoja vienas aukštosios mokyklos dėstytojas.

 

“Auksinių šaukštų” skandalas galutinai atskleidė visą šalyje klestinčią korupcinę sistemą bei dešimtmečius gyvuojančias pasipelnymo Lietuvos žmonių sąskaita schemas. Panaikinsime visus “viešuosius pirkimus”, įstatymu įteisindami nuostatą, kad valstybės institucijos privalo pirkti jiems reikalingus daiktus bei paslaugas tiesiogiai rinkoje be jokių tarpininkų pačia mažiausia kaina. T.y. su pinigais jos privalės elgtis taip, kaip elgiasi visi eiliniai piliečiai.

 

“Mano šeima jau 6 metus gyvena beviltiškame skurde, iš gaunamų pašalpų negalime sumokėti net mokesčių, o maistui visai nelieka, šiaip-ne-taip gyvuojame tik iš labdaros”, - verkia 5 vaikų vieniša mama.

 

Daugiavaikėms ir vienišoms motinoms mokėsime ne žeminančias pašalpas, o orius valstybinius atlyginimus, nes vaikų gimdymas, auginimas ir auklėjimas yra svarbiausia žmogaus pareiga bei pats garbingiausias darbas. Pinigus šiam tikslui gausime naikindami biudžeto lėšas ryjančias nereikalingas valstybines įstaigas.

Share
Follow us on Twitter


ISSN 2029-7866  | © 2011 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos


Tautos balsas - žinios Lietuvai. Patriotinis interneto portalas. Lietuviai - Lietuvai!
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis