Arunas-Eigirdas-3
Arūnas Eigirdas - Kažkas atsitiko?
2016-09-27
PDF Spausdinti El. paštas

Lietuvių tautos išlikimui kyla neslopstančios grėsmės: tai lietuvių tautos nykimas, tiesioginės karinės grėsmės pavojus, masinio skurdo, apsprendžiančio asmens ir visuomenės degradavimą, augimas. Apmaudžiausia, kad nors problemų sprendimai neretai yra žinomi, nesimato pastangų, kad jos būtų sprendžiamos iš esmės.

Susidaro įspūdis, kad trūksta arba kompetencijos arba paprasčiausio noro, lyg būtų galvojama: „Kaip nors ir taip susitvarkys“... Faktiškai, turime nevisavertiškai veikiančią valstybės valdymo sistemą.

 

Kodėl gi tai atsitiko?

 

Gerai žinomas posakis, kad „Žuvis pūva nuo galvos“. Jei valstybę pavadintume žuvimi, tai kas gi ta galva? Demokratinės valstybės sąrangos stabilumą užtikrina gerai funkcionuojanti partinė sistema. Tad ar tik ne čia ir reikėtų ieškoti mūsų visų bėdų priežasčių?

 

Valdžią įgijusios partijos susikūrė šiltnamio sąlygas: pasiskyrė sau nemažą finansavimą iš biudžeto (pvz., 2015 m. tam buvo skirta 5,5 mln. eurų) ir įvedė didelius apribojimus gauti finansinę paramą iš kitų šaltinių. Komfortiška, neskatinanti tobulėti, padėtis tvirkina: kad ir ką bedarytum (ar nieko nedarytum), gaunami pinigai garantuoja amžiną partijos sėdėjimą Seime. Tuomet svarbu tik išsilaikyti partijos viršūnėlėse, neprisileisti potencialių konkurentų ir ramus gyvenimas – garantuotas.

 

Kaip diagnozavo vienas žinomas politikas, kai „įsigali suvokimas, kad partijai tereikia postų ir pergalių, o pergalei tereikia tik įvaldyti tam tikrus išorinius įgūdžius ir gudrybes. … Pamažu tampame „partinių broilerių perykla“. Tad kam keisti ar naikinti tokią sistemą?

 

Vyksta nenumaldomas partijų nususimas ir visos politinės sistemos degradacija. Todėl ar bereikia stebėtis, kad anot Jos Ekscelencijos Prezidentės „...prarandamas gebėjimas mąstyti ir veikti valstybiškai“?

 

Ir vėl rinkimai.

 

Ir vėl 25 metus Lietuvą valdžiusios partijos mušasi į krūtinę ir žada ... VISKĄ sutvarkyti.
Ar pamenate barono Miunhauzeno pasakojimą, kaip jis ištraukė save už kasos iš pelkės su visu žirgu? O mes ar ir vėl patikėsime, kad pati sistema, kaip tas baronas Miunhauzenas, ištrauks mus visus iš šitos balos?

 

Tačiau, atrodo, kad kažkas atsitiko: sistema nesijaučia tokia tvirta, o „nusipelniusias gyventi geriau“ partijas „vargina“ STT dėmesys. Biudžetinių partijų gretose kyla nerimas, kad šie rinkimai gali būti mažiau nuspėjami. To nebuvo ankstesniuose rinkimuose, kai gerai pasirodydavo eiliniai išsišokėliai (A.Valinskas, „Drąsos kelias“...). Sisteminėms partijoms netgi labai patogu, kad tokie atsirastų: sugeria žmonių nepasitenkinimą ir ... išnyksta. Tokie niekuomet negalėjo tapti grėsme sistemai. Šį kartą, atrodo, bus kitaip.

 

Ar dar galime laukti?

 

Suvešėjusi politinė korupcija yra tik pasekmė to, ką galima būtų įvardinti, kaip visos politinės sistemos pagrindų supuvimą. Tai jau tampa tiesiogine grėsme Tautos ir Valstybės išlikimui bei kiekvieno piliečio gerovei.

 

Todėl reikia ryžtingai ir iš esmės pertvarkyti visą politinę sistemą. Ir visiems turėtų būti aišku, kad pati sistema niekuomet nesugebės savęs pertvarkyti, nes ji tuo - nesuinteresuota.

 

Tautininkų Sąjunga yra parengusi tokios pertvarkos programą bei turi žmonių, kurie gali ją įgyvendinti. Tačiau svarbiausia, kad mes tai ir padarysime, nes Tautos gerovė yra aukščiausias mūsų tikslas ir vienintelis darbų vertinimo kriterijus.

 

Arūnas Eigirdas - Tautininkų kandidatas 1-oje Naujamiesčio apygardoje.

.

Share
Follow us on Twitter


ISSN 2029-7866  | © 2011 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos


Tautos balsas - žinios Lietuvai. Patriotinis interneto portalas. Lietuviai - Lietuvai!
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis