R-Jablonskis
Redas Jablonskis. „Tautos jėga – vienybėje“
2016-09-27
PDF Spausdinti El. paštas

Prieš penkiasdešimt metų Kauno dramos teatre buvo pastatyta lenkų dramaturgo N. Damanskio pjesė „Atėjo naujas“. Tuo metu į teatrą atėjo naujas režisierius Jonas Jurašas. Tiesa, ne jis buvo šio pastatymo režisierius, tačiau pjesės pavadinimas buvo pritaikytas jo atėjimui.

O tas atėjimas buvo pateisintas – teatras įgavo naują alsavimą, pradėjo kitą gyvenimą ir tapo vienu iš vedančiųjų Lietuvoje ir žinomu pasaulyje.


Šiandien pagalvoju, jog kaip gerai būtų, kad mūsų Seime atsirastų žmonės apie kuriuos galėtume pasakyti „Atėjo nauji“. Atėjo ir atnešė naują požiūrį ir naujas tendencijas.


Tokiu prisiminimu noriu pradėti pokalbį su Tautininkų sąjungos nariu, kandidatų į Seimą, šiauliečiu Redu Jablonskiu.

Redas Jablonskis gimė Šiauliuose 1968 metais, darbininkų šeimoje. 1986 baigė Šiaulių Felikso Žemaičio 2 vidurinę mokyklą. 1986 - 1988 m. dirbo Šiaulių Televizorių gamykloje šaltkalviu, vėliau elektromonteriu 1986-1991 metais buvo programų vadovas ir renginių organizatorius Šiaulių klubuose „Žara“, „Aušrinė“. 1991 pradėjo nuosavą verslą, įsteigė UAB „Riko“, buvau steigėjas vienos iš pirmųjų Lietuvoje privačios televizijos studijų VO „Riko TV“. 2000 - 2006 metais prodiusavau publicistinių filmų ciklą „Lietuvos bažnyčios“, kurį transliavo kabelinė televizija „Splius“. Per 6 metus aplankyta ir nufilmuota virš 600 Lietuvos bažnyčių. Šiuo metu tvarko savo video archyvą, planuoja išleisti turimą video medžiagą apie Lietuvos bažnyčias. Šiuo metu išsiskyręs, iš pirmos santuokos turi 27 metų sūnų Luką. Turi 15 metų dukrą Ievą, kuri mokosi S.Sondeckio menų gimnazijoje, groja kanklėmis. 8 metų sūnus Jonas, kurį tėvas pats vienas augina mokysis 3 klasėje, katalikiškoje Jėzuitų pradinėje mokykloje.


Kas paskatino rinktis tokį kelią ir kandidatuoti į Lietuvos Respublikos Seimą?


Atstovauju tautininkų politines tradicijas. Dabartinės sisteminės partijos, deja,
nusisuko nuo gyvybinių tautos ir valstybės išlikimo interesų ir atstovauja pinigų valdžią.
Esminės didžiulės emigracijos, bedarbystės, socialinės atskirties problemos nesprendžiamos. Padėčiai pakeisti, vadovaujuosi principu „Tautos jėga – vienybėje“.


Emigracijos problemą paminėjote pirmąja. Tad nuo jos ir pradėkime?


Kad žmonės išliktų savame krašte reikia skatinti smulkųjį verslą, subalansuoti mokesčius, nes dabar beveik puse pinigų iš dirbančiojo pasiimama mokesčiais. Verslui neleidžiama įsibėgėti. 12 tūkst. eurų pajamų per metus turėtų būti neapmokestinama. Dirbantys tėvai ir mažai uždirbantys, o auginantys vaikus turi gauti ženklias pašalpas, o ne tie, kurie nedirba, nes jiems vaikai tampa verslu. Iš jų pašalpų gyvenama, nedirbama, o patys vaikai neprižiūrimi ir neauklėjami. Būtina „Sodros“ reforma, nes ši griozdiška organizacija surenkamus mokesčius pati pravalgo. Ar šiame kompiuterizuotame pasaulyje reikia tiek darbuotojų, kurie nieko daugiau nedaro, o tik skirsto. 

 
Pertrauksiu. O kaip tuomet surinkti biudžetą?


Atsakysiu. Viskas labai paprasta – mažinant mokesčius, nebus jų slėpimo.
Šiandien kalbame ne tik apie emigraciją, bet ir apie imigraciją?
Nesvarbu žmogaus spalva, kalba, bet jeigu jis dergia, šiukšlina, prievartauja, nematyčiau jo vietos normalioje visuomenėje. Mus atitolina kultūrų skirtumas, požiūris į darbą. Verčiau siūlyčiau pinigus skirtus imigrantams, skirti periferijai, pasirūpinti vargstančiais mūsų žmonėmis, kurti darbo vietas.


Taip tai taip, bet kur tuomet artimo meilė?


Pirmiau reikia mylėti savus, o tik tuomet priimti svetimus. O ar tie atvykstantys parodo meilę mums?


Aktuali problema – korupcija. Kaip su ja kovoti?


Valstybę pakaitomis valdo dvi partijos su savais satelitais. Jos net viena kitą dengia ir opozicija tampa neveiksminga. Reikia panaikinti rinkimus pagal sąrašus, o Seime turėtų likti 101 narys. Gi viešieji pirkimai ir turėtų būti vieši. Pavyzdžiui, būtų sukurtas visiems prieinamas tinklalapis. Viskas turėtų vykti aukciono principu, tik mažėjančia kaina. Nes šiaip laimi firmos, kurios turi draugų tarp viešųjų pirkimų organizatorių. Dėlto ir prekių kainos didelės. Pajuokausiu, jog „atkatai“ irgi eina į prekės kainą. Be to, vyriausybėje turi dirbti profesionalai, o ne parinktieji pagal partinę priklausomybę.


Kaip vertinate dabartinę teisėtvarkos sistemą?


Blogiausia – neprofesionalūs teisėtvarkos darbuotojai. Pirmiausiai kelia bylą, po to ieško įrodymų. Tuomet bylos tęsiasi metų metais. Taip yra todėl, kad teisėjai perkrauti  bylomis. Kalbu apie baudžiamąsias bylas. O juk dažnai užtektų civilinės teisės ar administracinių bylų. Nesumokėti mokesčiai, bausmė aiški – juos sumokėti ir dar baudą. Baudžiamąją bylą kelti tik jai bus tuo piktnaudžiaujama. Gaila, kad suėmimas dažnai būna tik psichologinė priemonė išgauti prisipažinimą. Aišku, čia nekalbu apie smurtinius nusikaltimus, narkotikų bylas.


O kas ypatingai neramina?


Mūsų jaunimas, jo ateitis. Būtina tautinė mokykla. Reikia su vaikais dirbti ne tik mokslo metų eigoj, bet ir vasarą organizuoti nemokamas stovyklas. Labai svarbus užklasinis užimtumas. Be abejo, irgi nemokamas. Reikia grąžinti pagarbą lietuvių kalbai


Dėkoju už pokalbį ir linkiu sėkmės!
Kalbino Ričardas Jakutis


.

Share
Follow us on Twitter


ISSN 2029-7866  | © 2011 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos


Tautos balsas - žinios Lietuvai. Patriotinis interneto portalas. Lietuviai - Lietuvai!
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis